Tajlandia i Dubaj

 

31.10-17.11.2016

  (Zielona Góra – Warszawa – Dubaj – Bangkok -Krabi – Phi Phi – Phuket – Pattaya – Bangkok -Dubaj – Warszawa – Zielona Góra)  

Pomysł na podróż do Tajlandii pojawił się w naszych głowach już ponad rok temu. Zawsze wiedzieliśmy, że będzie to wyjazd połączony ze zwiedzaniem Dubaju lecąc liniami Emirates. I tak też się stało 🙂 Decyzja była dość szybka i można powiedzieć spontaniczna. Znaliśmy już termin naszych urlopów i czekaliśmy na tzw. „lasty”, monitorowaliśmy oferty, ceny  biletów itp . Niestety nic nie spełniało naszych oczekiwań, a czas urlopu zbliżał się dużymi krokami. W związku z tym stwierdziliśmy, że czas zrealizować zaplanowaną już kiedyś podróż do Tajlandii. Udało nam się złapać 2 ostatnie bilety w miarę dobrej cenie jak na linię Emirates (2350 zł/os.) na trasie Warszawa-Dubaj-Bangkok-Dubaj-Warszawa. Po zakupie biletów zaplanowaliśmy jak będzie przebiegała nasza trasa. Zakupiliśmy bilety na przeloty wewnętrzne i zarezerwowaliśmy hotele na portalu booking.com .  Zapraszamy do naszej relacji, w której postaraliśmy się oprócz naszych wrażeń i przebiegu wyprawy zawrzeć  m.in. informacje praktyczne o cenach, miejscach wartych zobaczenia czy połączeniach na naszej trasie.

 

Po naszej podróży możemy śmiało stwierdzić, że Tajlandia to wspaniały, otwarty, różnorodny kraj uśmiechniętych ludzi. Jest bezpiecznie, przystępnie cenowo, a przede wszystkim pięknie. Na każdym kroku spotkać możemy świątynie, stragany z pysznym jedzeniem, a do tego nie brakuje rajskich plaż na południu.  Jest to kraj do, którego niewątpliwie powrócimy ! Dubaj natomiast jest specyficzny. Ponoć ludzie go  kochają lub nienawidzą. W nas wzbudził mieszane uczucia. Z jednej strony bogactwo, nowoczesność i monumentalność, a z drugiej ciągły plac budowy, przez który cała magia gdzieś umyka. Na pewno warto zobaczyć Dubaj, gdyż robi wrażenie, ale według nas jest to kierunek, który można zwiedzić przy okazji ( jak w naszym wypadku), na krótszy wyjazd typu city break lub typowe tygodniowe wczasy All Inclusive.

 

TIPY:

  • Najtańszą wodę na lotnisku w Dubaju znajdziesz przy poczekalniach w maszynach (2AED/0,5 l)
  • Wymiana waluty na lotnisku w Dubaju- nie jest prawdą, że wymieniane są banknoty od 20 EUR – spokojnie wymienisz i 5 EUR- warto popytać w wielu miejscach
  • Uwaga na tuk tuki w Bangkoku- negocjując cenę pamiętajcie, aby wspomnieć, że nie chcecie żadnych przystanków inaczej skończy się to wizytą w sklepie z garniturami.
  • Warto zakupić tajską Kartę SIM (dostępna na lotnisku , w sklepach np. 7 eleven)
  • W Tajlandii kupując odzież/pamiątki, które nie mają cen koniecznie trzeba się targować
  • Na Point View  na wyspie Phi Phi Don warto wybrać się w godzinach porannych, gdyż popołudniu słońce uniemożliwia dobre naświetlenie do zdjęć
  •  Obowiązkowo do każdego środka transportu, na lotniska, do pomieszczeń klimatyzowanych warto zabrać ze sobą odzież z długim rękawem ze względu na bardzo mocną klimatyzację.