Pattaya

13.11.2016

(Phuket International Airport HKT – U-Tapao Rayong Pattaya International Airport UTP – Pattaya – Walking Street )

Lot z Phuket do Pattaya

Rano zamówiliśmy w recepcji taksówkę, którą za 200 THB dojechaliśmy na lotnisko. Lot z Phuket do Pattaya realizowaliśmy liniami Bangkok Airways i trwał on ok. 1 h 40 min.  Lecieliśmy malutkim samolotem. W cenie biletu była przekąska. Bilety zakupiliśmy ok 2-3 tygodnie przed wylotem za 5 500 THB = 659 zł/2 os.

Transport i zakwaterowanie

Na miejscu czekał już na nas transport do hotelu w Pattayi. Zamówiliśmy go telefonicznie dzień wcześniej. Bangkok Airways nie zapewnia żadnych transferów, a jedynie współpracuje z firmą przewozową, z której usług skorzystaliśmy. Na miejscu stały Panie z  karteczką z naszymi imionami. Wskazały nam drogę do kierowcy busa. Transfer trwał ok 1h i kosztował 250 THB/os. Hotel w Pattayi: Mr Mac’s  był w w bardzo przystępnej cenie, a w zamian oferował całkiem dobre zakwaterowanie. Za dwie noce zapłaciliśmy 1600 THB = ok. 186 zł. Lokalizacja również dobra bo ok. 15 min spacerem od Walking Street.

Walking Street

Po zakwaterowaniu ruszyliśmy od razu zwiedzić okolice. Ruszyliśmy w stronę wspomnianej Walking Street czyli najbardziej rozrywkowej ulicy w Pattaya, gdzie jest mnóstwo pubów, barów, atrakcji. Przeszliśmy się przez całą, aż doszliśmy do promenady nad morzem ciągnącej się przez parę kilometrów. Przy niej można zauważyć tajki do towarzystwa w różnym wieku. Panie wyglądają bardzo niepozornie. Co jakiś czas zauważalni są mężczyźni podchodzący do nich. Pattaya jest bardzo turystycznie rozwinięta i znajdziemy tutaj podobnie jak  w Patong mnóstwo rozrywek. Pierwszy wieczór przeznaczyliśmy na rozpoznanie okolicy i wróciliśmy do hotelu.

 

 

Dodaj komentarz