Krabi-Ao Nang

04.11.2016

(Don Mueang International Airport DMK – Krabi International Airport KBV – Ao Nang)

Dojazd na lotnisko Don Mueang (DMK)

Ostatni jak na razie zaplanowany dzień w Bangkoku rozpoczęliśmy od śniadania w hotelu, a następnie rozmyślaliśmy czy jechać na lotnisko Don Mueang autobusem czy taksówką. Port lotniczy Don Mueang, który obsługuje głównie tanie linie lotnicze jak np. Air Asia nie ma połączenia metrem czy skytrain, usytuowane jest ok 30 km na północny-wschód od centrum. My zakupiliśmy ok 3. tyg przed wyjazdem bilety  lotnicze linią Air Asia z Bangkoku do Krabi w cenie 3 910 THB = ok. 450 zł/ 2 os. (cena obejmuje dopłatę do bagaży rejestrowanych). Bilety wewnętrzne w Tajlandii trzeba przyznać, że są śmiesznie tanie w związku z tym warto zwiedzić więcej miejsc podróżując samolotem po kraju. Najlepszym wyjściem, aby dotrzeć z Bangkoku na lotnisko Don Mueang jest złapanie Taxi. Należy pamiętać, aby wybrać Taximeter- są to taksówki, które włączają licznik i jadą zgodnie z kalkulacją z cennika. Można zamówić ją np. w hotelu lub spróbować złapać na ulicy.  Należy unikać naciągaczy w hotelach, którzy oferują przejazd taksówką za dwa razy wyższą cenę. Jadąc taximeter kierowca będzie pytał czy jechać autostradą czy zwykłą drogą. Wjazd na autostradę kosztuje dodatkowo ok. 100 THB i warto wybrać tą opcję, gdyż zwykła droga jest zakorkowana i podróż się znacznie wydłuża. My z hotelu pojechaliśmy wraz z francuzem, który akurat też jechał na lotnisko z naszego hotelu. Przejazd kosztował nas ok 350 THB (wliczona już opłata za autostradę) / 3 osoby. Lotnisko całkiem przyjemne, sporo restauracji. Skusiliśmy się na kawę( ok 80 THB) oraz Pad Thai (ok 150 THB).

Lot do Krabi

Jeśli jesteście typem zmarźlucha to pamiętajcie, aby zabrać ze sobą kurtkę/bluzę coś z dłuższym rękawem na lotnisko. Wnętrza są bardzo mocno klimatyzowane. Na zewnątrz duszno i gorąco natomiast w środku zimno. Na przeloty/przejazdy warto zatem mieć pod ręką jakąś cieplejszą odzież. Przy odprawach pierwszeństwo mają mnisi. Często na lotniskach mają również wydzielone miejsca do oczekiwania na lot. Lot był krótki w okolicach 1,5 h. W Krabi przywitało nas zachmurzone niebo i przejściowy deszcz. Troszkę obawialiśmy się o pogodę, gdyż do października trwa pora deszczowa, a my można powiedzieć przybyliśmy na sam początek rozpoczynającego się sezonu. Na południu Tajlandii pora deszczowa trwa nieco dłużej zatem najlepszym okresem na przyjazd do Tajlandii jest styczeń/luty- wtedy jest gwarantowana pogoda praktycznie w każdym regionie. Mimo wszystko na zwiedzanie czasem przelotny deszcz jest bardzo przyjazny i pomocny zatem jak dla nas pogoda była idealna przez cały wyjazd. Należy pamiętać czy jest słońce czy go nie ma jest zawsze duszno i gorąco. Wilgotność powietrza jest bardzo wysoka. Rzeczy są wilgotne nawet te, które leżą nieużywane w torbach. Powracając do naszego lotniska w Krabi. Po odbiorze bagaży ruszyliśmy zakupić bilety na transfer do hotelu do Ao Nang. Na lotnisku jest stanowisko z napisem transfer.

Transfer lotnisko – Ao Nang

Koszt przejazdu z lotniska pod wskazany hotel w Ao Nang lub Railay to 250 THB/ os. Odległość  od lotniska to ok 20 km. Nasz hotel znajdował się w Ao Nang. Był to hotel Anyavee Ao Nang Bay Resort.

Ao Nang – pierwsze wrażenia

Bardzo dobry hotel, który polecamy w 100%. Super lokalizacja- blisko plaży i promenady z restauracjami, smaczne i urozmaicone śniadania, przestronne i zadbane pokoje do tego ładny basen. Za 2 noce w tym hotelu ze śniadaniami zapłaciliśmy 2 331 THB= 275 zł. Po zakwaterowaniu ruszyliśmy zwiedzić okolicę. Infrastruktura turystyczna jest tutaj bardzo rozbudowana. Mnóstwo tutaj restauracji, lokalnych biur podróży oferujących wycieczki i bilety promowe, salony masażu, paby itp. Duży wybór restauracji ze świeżymi owocami morza, rybami. My zatrzymaliśmy się tym razem na pizzy. Przeszliśmy  główną ulicę, która ciągnie się przez parę kilometrów i doszliśmy do większego marketu. Zrobiliśmy tam zakupy i zawróciliśmy.

Zakupy w lokalnym biurze podróży

W lokalnym Biurze podróży zakupiliśmy całodniową wycieczkę na kolejny dzień. Wcześniej pytaliśmy w paru miejscach o ceny. Wycieczka, którą zakupiliśmy zawierała : Elephant Trecking + Baby ShowEmerald Pool + Blue Lagoon, Hot Springs, Tiger Cave Temple. Na ulotce cena za osobę wynosiła 2400 THB. Udało nam się wytargować bardzo dobrą cenę 900 THB/ os.

Dyskusja trochę trwała, ale warto było. Do tego wykupiliśmy w tym samym Biurze bilety na prom na Wyspy Phi Phi na pojutrze. Bilet w jedną stronę kosztował 350 THB/ os. Z tego co zauważyliśmy później można było je zakupić nawet za 300 THB. Po spacerze i zjedzeniu naleśnika z bananem i czekoladą wróciliśmy do hotelu. Naleśniki smażą Panie na ulicach w zależności od wyboru owoców i polewy ceny rozpoczynają się od 30 THB za naleśnika.

 

 

Dodaj komentarz