Dubai Airport

31.10.2016

(Zielona Góra – Warszawa Chopin Airport WAW – Dubai International Airport DXB)

Początek podróży

Nasza podróż rozpoczęła się 31 października dokładnie o godz. 3:33. Wsiedliśmy w pociąg z Zielonej Góry do Warszawy. Z dworca Zachodniego ruszyliśmy Szybką Koleją Miejską bezpośrednio na lotnisko Chopina, gdzie byliśmy około godziny 10:00. Nasz wylot do Dubaju rozpoczynał się o godz. 13:25, przylot natomiast o godz. 22:05 czasu lokalnego. Należy zatem pamiętać, że w ZEA doliczamy +3 godziny w stosunku do czasu polskiego. Linia Emirates  na wysokim poziomie, krzesła wyposażone w bogaty system rozrywkowy – do wyboru wiele gier, filmów w różnych językach (znajdziemy nawet parę polskich), dużo miejsca na nogi, dobre jedzenie. Przed dokonaniem odprawy online można oczywiście wybrać posiłek specjalny np. wegetariański, wegański itp. Posiłki specjalne są rozdawane w pierwszej kolejności.

Lotnisko w Dubaju – międzylądowanie

Lotnisko w Dubaju jest naprawdę olbrzymie więc lepiej mieć zapas czasu na ewentualne przesiadki. Jeśli planujecie lot linią Emirates – przy lotach z przesiadką powyżej 5h przysługuje voucher na zestaw obiadowy w jednej z 10 wymienionych restauracji rozlokowanych na terenie lotniska (m.in. Mc Donald’s, Burger King, Sea Food, kuchnia włoska/indyjska). Nasz lot do Bangkoku był dopiero kolejnego dnia o godz. 11:45 w związku z tym mieliśmy mnóstwo czasu , aby zwiedzić to monumentalne lotnisko. Pierwsze wrażenie to na pewno bardzo kiepskie oznaczenia dotyczące kierunku poszczególnych terminali. Potrzebowaliśmy trochę czasu żeby ogarnąć jego rozkład. Przejście całego zajęło nam ok 1,5 h… wliczając w to przejazd koleją miedzy terminalami. Dużym plusem są „leżanki” czyli fotele w pozycji w połowie leżącej, na których można przekimać noc. Może nie są wygodne jak łóżko, ale jest to dużym ułatwieniem dla oczekujących na kolejny lot, a przede wszystkim dla tych, którzy muszą spędzić tam przynajmniej parę godzin. Pół nocy spędziliśmy właśnie na nich. Na drugie pół składa się:  spacer przez całe lotnisko, posiłek w Mc Donalds  (z vouchera od Emirates są do wyboru dwa zestawy z kanapką, frytkami, napojem i bananem).

Lotnisko DXB – informacje praktyczne

Trzeba uważać na miejsca wymiany walut -w niektórych mniejszych punktach próbowano nam wmówić, że wymieniają kwoty od 20 EUR natomiast w kantorze obok bez problemu wymieniliśmy 5 EUR. Kolejna wskazówka jeśli chodzi o zakup wody. Jak to w lotniskowych sklepach jest niesamowicie drogo, woda tutaj może kosztować nawet 15 AED = ok. 17 zł.  Najlepszym rozwiązaniem jest zakup wody z automatu – za butelkę 0,5 l należy zapłacić 2 AED = ok 2,30 zł .Maszyny są usytuowane przy poczekalniach i wspomnianych wcześniej leżankach zaraz przy gate’ach.

 

Dodaj komentarz