Bolesławiec

 

11.02.2017

Bolesławiec w jeden dzień

(Termy Bolesławiec – Stary Rynek – Restauracja pod Złotym Aniołem)

 

Bolesławiec to miasto w województwie dolnośląskim kojarzące się głównie z ceramiką, gdyż zakładów ceramicznych jest tutaj naprawdę wiele. Na każdym kroku zauważymy tutaj akcenty ceramiczne jak np. wazony na rondzie.

Termy Bolesławiec

Nas jednak przyciągnęła inna atrakcja, a mianowicie Termy Bolesławiec – dawniej Miejskie Zakłady Kąpielowe.  Jest to obiekt po kompleksowej rewitalizacji, gdzie znajdują się: termy solankowe, saunarium, grota solna, siłownia & fitness, spa & wellness.

Siłownia

Termy usytuowane są blisko rynku w centrum Bolesławca. Zaraz po wejściu jest punkt informacyjny wraz z kasą biletową. My zdecydowaliśmy się skorzystać z siłowni w pierwszej kolejności. Bilet na nieograniczony czas to koszt  12 zł/os. Otrzymujemy opaskę, która jednocześnie mierzy czas oraz jest kluczem do szafki w przebieralni. Siłownia znajduje się na 1 piętrze natomiast przebieralnie są na piętrze -1. W pierwszej kolejności udajemy się do przebieralni. Wszystko jest nowe i praktyczne. Następnie idziemy na piętro 1 na siłownię. Salka mała, kameralna, ale są tutaj dostępne wszystkie najważniejsze urządzenia. Sprzęt jest w dobrym stanie i dobrej jakości.

Kompleks termalny

Następnie udaliśmy się po rzeczy i zakupiliśmy bilety na basen + saunę (dostępne są również bilety tylko na basen, ale nie ma możliwości wstępu na samą saunę). Za 2h zapłaciliśmy 29 zł/ os. Otrzymujemy przy kasie nowe opaski, które pełnią funkcję tak jak przy siłowni pomiaru czasu oraz klucza do szafki. W basenie głównym znajdują się atrakcje typu bicze wodne, hydromasaże, gejzery. Natomiast obok znajdują się 2 jaccuzzi oraz mniejszy basen solankowy.

Bochneris

Termy zasalane są solą Bochneris. Sekretem wyjątkowych właściwości soli Bochneris jest oparcie jej produkcji o sól jodowo-bromową pozyskiwaną z mioceńskich złóż solankowych z Bochni – najstarszej kopalni soli w Europie. Dzięki temu sól cechuje wysoka zawartość składników mineralnych takich jak wapń, magnez, jod i brom. Wnętrza są bardzo ładnie oświetlone, a ciekawostką jest to, że wyświetlane są filmy/bajki na ścianie.

Saunarium

Na piętrze znajduje się Saunarium, do którego dostęp mają tylko te osoby, które wykupiły upoważniający do wstępu bilet. W ramach saunarium dostępne są sauny: fińska sucha/infrared, fińska mokra, parowa oraz lodownia.  2 godziny wystarczyły w sam raz na skorzystanie ze wszystkich atrakcji. Przy wyjściu z basenu znajdują się suszarki, a także jest możliwy do doliczenia dodatkowy czas 10 minut na przebranie/wysuszenie, który nie wlicza się w wykupiony czas pobytu.

Dużym atutem obiektu są dystrybutory z wodą, którą można pobierać bezpłatnie przy recepcji, na siłowni oraz w Saunarium. Minusem natomiast jest mała ilość suszarek (ok. 4) oraz mała przestrzeń w okolicy suszarek. Tutaj również odwiedzający proszeni są o pozostawienie obuwia przed wejściem do  przebieralni. Ogólna nasza ocena obiektu jest bardzo dobra. Ładny, nowy budynek oferujący wiele atrakcji  wywarł na nas pozytywne wrażenie. Korzystając z okazji pobytu w Bolesławcu udaliśmy się zwiedzić Stary Rynek, który jest bardzo atrakcyjny. Wszystkie kamienice są odrestaurowane i podświetlone. W szczególności zwrócił naszą uwagę Ratusz.

Restauracja „Pod Złotym Aniołem”

Zaraz przy ratuszu znajduje się Restauracja „Pod Złotym Aniołem”, do której wstąpiliśmy na kolację. W Restauracji tej parę lat temu Magda Gessler przeprowadzała „Kuchenne Rewolucje”. Spróbowaliśmy tutaj polecanych potraw „Śląskie niebo” oraz „Zapiekankę”, a także skosztowaliśmy regionalnego piwa „Lwówek”. Po frekwencji widać, że Restauracja ma się dobrze. Według nas kuchnia smaczna, a porcje adekwatne do ceny. Potrawy podawane są na pięknych ceramicznych naczyniach z Bolesławca. Dostępne są regionalne piwa oraz wina co jest dużym plusem.

Podsumowanie

Termy Bolesławiec to świetna propozycja na wypad w weekend. Dodatkowo Bolesławiec oferuje możliwość poznania tajnik tworzenia słynnej ceramiki . Warto przespacerować się po Starym Rynku, który jest bardzo ładnie odrestaurowany. Idealny pomysł na 1 lub 2 dniowy wypad. Polecamy !

Dodaj komentarz